آلبوم عاطفه نوری

Atefeh Nouri

تعداد عکس های این آلبوم : 5
تعداد نظرات : 0

|عکس و مطالب جدید خود را در رابطه با این آلبوم، از طریق آپلود سنتر سایت، برای ما ارسال نمایید تا بنام خودتان در سایت قرار گیرد.|

| Please send us, your photos and information in relation to this album, by upload center... or this Email: memarjoon@gmail.com|

1 
زندگینامه عاطفه نوری

 

تاريخ تولد : تير 1363 (1984)

محل تولد : تهران، ايران

سال‌هاي فعاليت : 1381 تا کنون

زمينه فعاليت : بازيگر سينما و تلويزيون

مدرک تحصيلي : لیسانس فیلمنامه نویسی و دیپلم هنری در رشته نمایش

عاطفه نوری (1363 تهران) از بازیگران سینما و تلویزیون ایران است. او با شرکت در سریال «دوران سرکشی» که در آن نقش یک دختر فراری را داشت خود را در زمینه بازیگری مطرح ساخت. سریال دیگری که در سالهای اخیر موجب محبوبیت بیشتر وی شده است سریال «نرگس» است. عاطفه در این سریال نقش نسرین خواهر نرگس را بازی می‌کرد. وی دارای لیسانس سینما (فیلمنامه نویسی) و دارای دیپلم هنری در رشته نمایش است.

فیلم شناسی

مجموعه های تلویزیونی
    - دوران سرکشی (1381)
    - نرگس (1385)
    - آشفتگی (1388)
    - شهر دقیانوس (1388)
    - رستگاران (1388)

سینمایی
    - کوچولوی خوش شانس (1383)
    - تکمچی (1387)


مصاحبه با عاطفه نوری
:

• در تیر ماه سال 1363 در محل تهرانپارس تهران به دنیا آمدم، هنوز هم به همراه خانواده ام در همان جا زندگی می کنم.

• یکبار در رشته عکاسی هم قبول شدم، البته این را استاد آنجا به من گفت، به همین خاطر دفترچه کنکور نگرفتم، بعد از اعلام پذیرفته شدگان و مشخص شد قبول نشدم، یکسال از زندگی عقب افتادم، دعا کن این بار از مصاحبه در رشته سینما رد نشوم!

• در تمام دوران تحصیل شاگرد اول بودم، فکر نمی کنم، نمره زیر 18 آورده باشم، چنین چیزی در خانواده معنی ندارد، نه در دوران تحصیل من و نه در بین خواهر و برادرانم.

• بیرون از مدرسه گل کوچیک بازی می کردم! کتاب هایی که پدرم برایم می خرید را می فروختم… اما از 9 سالگی دیگر گل کوچیک بازی کردن را کنار گذاشتم.

• یکبار پدر برایم یک تراش رومیزی خرید، من بردم مدرسه و به همه نشان دادم، بچه ها صف کشیده بودند، تا من مدادهایشان را بتراشم، آن روز کلی پول به دست آورده بودم.

• بازی های تیم ملی و جام جهانی را می بینم، ایران و استرالیا را قشنگ یادم است، 13 ساله بودم، کلی جایزه بردم، چون با پدر و مادرم سر صعود ایران شرط بسته بودم.

• آن روز 8 آذر 76، رادیو برده بودم مدرسه و نصف بازی را با بچه ها گوش کردیم، باقی آن هم در راه خانه بودم و آخرش را هم از تلویزیون دیدم…

• طرفدار ایتالیا، مدل بازی آن ها را دوست دارم، پاسکاری های خوب و برنامه ریزی شده ای دارند، الکی شوت نمی زنند، منسجم فوتبال بازی می کنند.

• بازیکنان ما در خارج از ایران خوب بازی می کنند و افتخار آفرینی می کنند، اما تیم ملی نمی تواند در جهان افتخار آفرین شود تا ما آن پرچم سه رنگ قشنگ را بالاتر از همه تیم ها ببینم.

• بازی استقلال و پرسپولیس، فقط یک بازی است، نه بیشتر!

• قشنگترین حرفی که درباره بازی ام شنیدم در جشنواره سیما و پس از پخش دوران سرکش بود، یکی از داوران گفت: تو بازی شگفت انگیز را به تلویزیون برگرداندی و تمام داوران از بازی تو شگفت زده بودند، هر چند آن زمان من جایزه ای نگرفتم، اما همان یک جمله ای که شنیدم یعنی نتیجه دادن تلاشم، فکر کنم، همین یک جمله کافی است که بگویم من نقش های چند وجهی را دوست دارم.

• بازیگری برای من فرصت تجربه لحظه ها و اتفاقاتی است که در زندگی روزمره پیش نمی آید و اگر پیش بیاید، باید برایش بهایی بپردازی فصل ازدواج کردن، مادر شدن، زندان رفتن و… یک موضوع در این قرن بیست و یکم جالب است.

• ورود من بر عرصه بازیگری با یک اتفاق همراه شد، در هنرستان سوره، تئاتر می خواندم و فقط به نوشتن فکر می کردم، دستیارهای کمال تبریزی برای گرفتن تست به سوره آمدند، من و چند نفر از دوستانم فقط برای اینکه ببینم تست دادن چگونه است و چه طوری انجام می شود رفتیم جلو… این طوری شد که من قبول شدم و در دوران سرکشی بازی کردم.

• درحال حاضر جدی ترین دغدغه من نوشتن و ساختن است، بازیگری برایم تجربه حساب می آید، دوست دارم جدی تر به نوشتن بیندیشم، مقاله، فیلم نامه و حتی شعر باید ببینم در کدام بهتر می توانم عمل کنم.

• در کودکی همه شغل های دنیا را دوست داشتم، یک مدت معلم، پرستار، کالباس فروش و… اما آن شغلی که برایم جدی تر بود همین حرفه فیلم به حساب می آمد البته جادوی تصویر، نه صرفا بازیگری…

• پول در نمی آورم، خدا بابام را نگه دارد، اما می توانم زبان درس بدهم وقتی ترجمه کنم این تنها هنر من است.

• از هیچکس در زندگی متنفر نمی شوم، اما آدمی می تواند منفور باشد که دانسته و از روی آگاهی کامل مرتکب خطا شود. ما آدم ها با همه بزرگ شدنمان برای کائنات خیلی کوچکیم، هیچ گاه نمی شود دید مطلق و کاملی به اعمال انسان ها داشت، بیشتر کارهای بد به نظر من اشتباهات کوچک و بزرگ محسوب می شدند.

• قبل ترها از مرگ می ترسیدم، اما یک بار رفتم و در یک قبر خالی خوابیدم تا ترسم زیاد شود. وسط های فیلم برداری نرگس در لوکیشن لویزان بودم، آن نزدیک ها یک قبرستان بود، یک قبر آماده خالی هم آنجا وجود داشت، من رفتم و داخل آن خوابیدم و منظره قشنگی بود…

• عاشق این هستم که کار طنز را تجربه کنم، خیلی دوست دارم، این یک تجربه جدید برایم خواهد بود… و چیزی که مرا ناراحت می کند، طلب داشتن است، وقتی از تو وقت مصاحبه می گیرند، انگار طلب خود را گرفته اند، ببخشید خانم نوری چه وقتی طلب ما را می دهی؟!

• به نظرت با چاپ عکس من در مطبوعات چه اتفاقی برایم می افتاد، اگر هدف دیده شدن باشد، آیا بیش از 60 قسمت پخش از تلویزیون کافی نبوده است.

• خیلی دوست دارم نقشی بازی کنم که از لحاظ فکری یا جسمی ناتوان و عقب افتاده است.

• نسرین شخصیت منفی نبود، یک آدم واقعی بود، ما کمتر در عرصه سینما و تلویزیون آدم های واقعی می بینم، یکی از من پرسید دروغ می گویی گفتم آره؛ چرا بگویم نه؟ من هم آدمم، کسی دروغ نمی گوید؟ نسرین آدم بلند پروزای است که برای رسیدن به خواسته هایش تلاش می کند، از خودش مایه می گذارد و با آینده خودش بازی می کند، چرا باید بگویم شخصیت منفی، نه روناک دوران سرکشی و نه نسرین نرگس اصلا منفی نبودند، این ها واقعیات آدم هایی است که در جامعه ما وجود دارند.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Atefeh Nouri (born 1984 in Tehran) is an Iranian film and television actress. She played in the "The rebellious period" in which the series was a runaway girl. Another series in recent years, She has led the most popular series of "Narges". She received a BA in Cinema courses (Screenwriting).

Filmography :

TV series
    - The Rebellion period (2001)
    - Narges (2004)
    - The Chaos (2007)
    - The city of Daghyanoos (2007)
    - The Liberated (2007)

Cinema
    - The Little Lucky (2002)
    - Tokmchy (2006)

 

نظر شما درباره این آلبوم

نام شما : *  
پست الکترونیک : آدرس ایمیل اختیاری بوده و در سایت نمایش داده نمی شود
متن : *
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
 
7 + 7 =  
 
  - نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد .
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد .
- نظراتی که به عکس بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد .
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد .
این آلبوم را در گوگل محبوب کنید.